KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12097015

nr 1209 7015

Håkan Brunberg

(1905-1978), Finland

Oljemålning, Sjölandskap med segelskepp. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 32x46 cm

Håkan Brunberg, finländsk bildkonstnär född i Helsingfors 1905, död 1978.

Utrop:

1.800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 8 oktober 2018
kl 18:03:01

8/10 17:58:01 1      Vinnande bud

Håkan Brunberg

Läs mer om Håkan Brunberg